przejdź do treści
UE
dnia 01.04.2010 roku

Szkolne targi kariery i dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu pod nazwą "DOBRY ZAWÓD OKNEM NA ŚWIAT", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i Starostwo Powiatowe w Gryficach.

Na ten projekt pozyskaliśmy 625 tysięcy złotych.

Jednym z zadań, jakie realizujemy w ramach projektu są Szkolne Targi Kariery i Dzień Otwarty Szkoły.

Podboje placówki stoją otworem dla uczniów, którzy rozważają wstąpienie w szeregi naszej braci szkolnej, mają możliwość zdobycia informacji o kierunkach kształcenia.

W roku szkolnym 2010/2011 planuje się nabór do następujących szkół Technikum Zawodowego kształcącego w zawodach:
- technik informatyk
- technik żywienia i gospodarstwa domowego
- technik organizacji usług gastronomicznych
- technik hotelarstwa
- technik architektury krajobrazu
Zasadniczej Szkoły Zawodowej Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Policealnej dla dorosłych

Szkoła nasza kształci uczniów zgodnie z potrzebami rynku w regionie.
Po ukończeniu nauki w Technikum Zawodowym w Płotach można uzyskać atrakcyjny zawód i mieć pewną pracę lub podjąć naukę na studiach wyższych po zdaniu egzaminu maturalnego. Targi Kariery i Dni Otwarte Szkoły to dobry czas na zaprezentowanie atutów naszej szkoły.

26 marca 2010 roku p. dyr. J. Wypijewska wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęć i prezentacji. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych: Burmistrz Gminy i Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudniania p. Marian Maliński, członek Zarządu Powiatu p. Stanisław Wojsznis, przedstawiciel pracodawców p. Grzegorz Górecki, doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej ze Szczecina, a także pośrednicy pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach.

W części oficjalnej, wykład na temat rynku pracy w Powiecie Gryfickim wygłosił p. Marian Maliński, następnie głos zabrał p. S. Wojsznis, na końcu ze swoją ofertą pracy skierowaną do absolwentów Technikum Zawodowego wystąpił p. G. Górecki - właściciel Dworku "Prawdzic" w Niechorzu.

Bardzo ważnym wydarzeniem było otwarcie szkolnego pokoju hotelowego, sfinansowanego w całości ze środków unijnych. Jest to kolejna pracownia, która ma służyć naszym uczniom w lepszym poznawaniu tajników wiedzy hotelarskiej.
Otwarcia pokoju hotelowego dokonali Członek Zarządu Powiatu Gryfickiego - p. Stanisław Wojsznis, Burmistrz Płotów - p. Marian Maliński i p. Grzegorz Górecki z Dworku "Prawdzic" z Niechorza.

Część oficjalną zakończono obejrzeniem filmu, promującego naszą szkołę.

Następnie gimnazjaliści, w asyście uczniów udali się do pracowni komputerowych, sal dydaktycznych, Szkolnego Ośrodka Kariery, zwiedzili pracownię Hotelarską, oraz Pracownię Żywienia. Mogli zobaczyć, jak przygotowuje się potrawy w kuchni szkolnej.

W punkcie informacyjnym, który zorganizowano w holu szkoły można było zobaczyć i wpisać się do kroniki szkolnej.

Zajęcia z doradcami zawodowymi przybliżyły młodym ludziom ofertę edukacyjną, dzięki której będą oni mogli podjąć mądrą i trafną decyzję, dotyczącą wyboru dalszego kształcenia, a co za tym idzie wyboru zawodu. Natomiast uczniom naszej szkoły pośrednicy pracy dostarczyli informacji o rynku pracy i udzielili porad, jak znaleźć odpowiednie zatrudnienie zgodnie z kwalifikacjami zawodowymi.

Nasza szkoła to bardzo nowoczesna placówka oświatowa, z doskonale przygotowaną kadrą pedagogiczną, która systematycznie wzbogaca bazę dydaktyczną szkoły, oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, sportowym z boiskiem wielofunkcyjnym i siłownią. Od kilku dni na naszej stronie internetowej funkcjonuje Platforma e-learningowa, dzięki której możliwa jest realizacja zajęć i kursów dla uczniów mających w swoich domach rodzinnych dostęp do Internetu.

Gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od "wewnątrz", porozmawiać z uczniami naszej szkoły, poznać uczących w niej nauczycieli. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i odpowiadali na pytania dotyczące naszej szkoły.

Uczniowie gimnazjum otrzymali ulotki informacyjne o szkole z kierunkami kształcenia oraz gazetkę szkolną z niespodzianką.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w kawiarence szkolnej, który przygotowali uczniowie Technikum Zawodowego, kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Była to zdrowa żywność, owocowo- mleczne napoje oraz desery owocowe.
Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA