przejdź do treści
UE
dnia 08.04.2010 roku

Kursy językowe w LO

Rok szkolny 2009/2010 to dla Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach kolejny rok wytężonej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności młodzieży sprzyjają również liczne konkursy przedmiotowe. Oto co działo się u nas w zakresie języka angielskiego.

Nasi uczniowie po kilkuletniej przerwie, w grudniu 2009 r., brali udział w eliminacjach szkolnych Olimpiady Języka Angielskiego. Tylko 2 punktów zabrakło Pawłowi Kandybie z klasy II D do zakwalifikowania się do poznańskiego Etapu Rejonowego, ale tegoroczny udział dobrze rokuje na przyszłość. Koniec roku to również kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "English High Flier" organizowanego przez firmę "Łowcy Talentów JERSZ". Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 1-2 i klasa 3. Uzyskaliśmy w tym roku następujące lokaty: Mateusz Bednarski z klasy I B otrzymał 3. lokatę w naszym województwie, uzyskując jednocześnie tzw. dobry wynik ogólnopolski, tj. powyżej 75% poprawnych odpowiedzi. Piątą lokatę w województwie uzyskał Paweł Kandyba z klasy II D, a Anita Pruchniak z III A, startująca w trudniejszej kategorii klas trzecich, uzyskała dziesiątą lokatę. Dodać należy, że konkurs to zawody typu oxfordzkiego, najtrudniejsza kategoria testu, a w kraju każdego roku przystępuje do niego ok. 17 tysięcy osób.

W styczniu 2010 r. uczniowie LO mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach szkolnych: "Konkursie Tłumaczenia Tekstów Literackich z Języka Angielskiego na Język Polski" oraz w pierwszym, pisemnym etapie konkursu "The Big Brain English Competition". W konkursie dla młodych tłumaczy uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć dwa wiersze, jeden z literatury brytyjskiej, a drugi z amerykańskiej, a także dwa duże fragmenty opowiadań pisarzy amerykańskich. Z tym zadaniem poradziły sobie najlepiej: Paulina Grabowska z III A (I miejsce), Teresa Kozera z II C (II miejsce) oraz Justyna Mejna z II A (III miejsce).

W etapie pisemnym konkursu "The Big Brain…" , polegającym na rozwiązaniu zadań testu gramatycznego oraz zadań na rozumienie tekstu czytanego, najlepiej wypadli Jakub Matuszewski z klasy I D, Radek Drewniak z klasy II C i Justyna Mejna z klasy III A.

23 marca wystąpili oni, wspierani przez dwuosobowe drużyny ze swoich klas, w etapie ustnym konkursu. Ten etap polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o USA. Uczniowie zapoznawali się z pytaniami wyświetlonymi w prezentacji komputerowej i udzielali odpowiedzi na test wyboru, a następnie test pytań otwartych. Walka była zażarta. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna Radka Drewniaka (38 punktów) , drużyny z klas I i III poddane zostały dogrywce wobec remisu (33 punkty). Z dogrywki wyszła zwycięsko drużyna Jakuba Matuszewskiego, zajmując II miejsce w finale, trzecie miejsce przypadło drużynie Anity Pruchniak.

W podsumowaniu konkursu Pani Dyrektor Elżbieta Szymańska i prowadząca konkurs Pani Iwona Krasowska wręczyły nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców i Wydawnictwo Oxford University Press oraz dyplomy zwycięzcom tego i pozostałych tegorocznych konkursów języka angielskiego w naszej szkole.

Czerpiemy dużą satysfakcję z tego, że konkursy cieszą się popularnością wśród coraz większej grupy uczniów. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!

Iwona Krasowska

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA