przejdź do treści
UE
dnia 12.05.2010 roku

Sukces Jakuba Chasia- ucznia ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach

"Bardziej niż cokolwiek innego - przygotowanie, jest sekretem sukcesu" Henry Ford

Trudno spotkać człowieka, który nie marzy o sukcesie, zwycięstwie lub zaszczytach. To one wyzwalają motywacje do wysiłku, poświęcenia, często nadając sens naszemu życiu. Ciężka praca przynosi zwykle pożądane efekty. Przekonał się o tym Jakub Chaś, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach, który po wielotygodniowych przygotowaniach pod kierunkiem mgr Barbary Kosmali, zajął II miejsce w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w tym przedsięwzięciu, uzyskując wysokie lokaty. Projekt tegorocznej edycji, skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miał na celu upowszechnienie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regionów oraz wiedzy o Unii Europejskiej.

Sukces Jakuba należy mierzyć rangą i zasięgiem przedsięwzięcia, które zorganizowane zostało przez Instytut Nowych Technologii oraz Konsulat Brytyjski w Łodzi. Mecenasem głównym jest Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, zaś patronat honorowy nad Olimpiadą, objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Uniwersytet Łódzki. W tegorocznym współzawodnictwie uczestniczyło 12 000 uczniów z całego kraju, spośród których wyłoniono czterdziestu laureatów. Jakub został WICEMISTRZEM. Uroczystość podsumowania, ogłoszenia wyników i wręczenia nagród miała miejsce 26 kwietnia 2010 r. w auli Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. W spotkaniu, naturalnie, udział wzięli Jakub Chaś i Pani Barbara Kosmala.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia tak znaczącego rezultatu naszego kolegi. Gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!

Klasa II D LO (dziennikarska)

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA