przejdź do treści
UE
dnia 28.05.2010 roku

Finał II edycji Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów

W dniu 27 maja 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach odbył się finał II edycji Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień ekonomicznych wśród uczniów. W I etapie konkursu wzięło udział sześć szkół gimnazjalnych, łącznie 97 gimnazjalistów z: Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, Gimnazjum Nr 2 w Gryficach, Gimnazjum w Brojcach, Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie, Gimnazjum ze Świerzna oraz Katolickiego Gimnazjum z Pobierowa.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 20 uczniów ze wszystkich szkół gimnazjalnych, które przystąpiły do I etapu konkursu. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu problemów z zakresu wiedzy ekonomicznej. Zadania konkursowe w części pisemnej polegały m.in. na rozwiązaniu krzyżówki z hasłem o tematyce ekonomicznej, obliczeniach bankowych, dotyczących oszczędności i kredytów oraz obliczeniach związanych z podatkiem VAT. Część ustna konkursu składała się z pytań otwartych oraz testu wyboru.

I miejsce zdobył Andrzej Babicz z Gimnazjum w Świerznie, II miejsce - Beata Kulikowska z Gimnazjum Nr 1 z Gryfic, III miejsce - Daria Zielińska z Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy, natomiast laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Stanisława Stolza - Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Konkurs zorganizowały Teresa Wyrwińska-Kowalska oraz Barbara Podgórska - nauczycielki przedmiotów zawodowych. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA