przejdź do treści
UE
dnia 04.06.2010 roku

Sukces Grześka - ZSP Płoty

W dniach 28 - 29 maja 2010r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie odbyły się XXXIV eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do etapu centralnego olimpiady zakwalifikowało się ponad 250 uczniów spośród 30 tysięcy uczestniczących w eliminacjach szkolnych, a następnie okręgowych. Nasz okręg w bloku "żywienie człowieka i gospodarstwo domowe" reprezentował, już po raz drugi, Grzegorz Jakubowski uczeń klasy czwartej Technikum Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na 60 pytań testowych, w tym 45 pytań specjalistycznych oraz 15 z ekonomii i organizacji dotyczących danego bloku tematycznego. Podczas eliminacji praktycznych każdy uczestnik otrzymał 3 zadania praktyczne. Grzegorz poradził sobie rewelacyjnie ze wszystkimi zadaniami uzyskując tytuł finalisty i zajmując II miejsce (przegrywając tylko 1 punktem). Tytuł ten uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uzyskując tym samym najwyższą notę oraz otwiera wolny wstęp na uczelnie rolnicze w całym kraju. Jesteśmy z Ciebie dumni, serdecznie gratulujemy i życzymy tylko takich sukcesów.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA