przejdź do treści
UE
dnia 23.06.2010 roku

Brąz uczennic w Licealiadzie

Piłkarki z ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach - brązowymi medalistkami wojewódzkiej Licealiady w piłce nożnej dziewcząt

Na stadionach Republiki Południowej Afryki rozgrywane są kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Znacznie bliżej Gryfic - bo na boisku Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku, dnia 16 czerwca 2010 r. odbył się turniej Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Nożnej Dziewcząt. Rozegrano fascynujące mecze, którym towarzyszyły nie mniejsze emocje, niż te które przeżywają kibice oglądając poczynania swoich drużyn na mundialu. Dla naszych piłkarek i trenera - pana Przemysława Melnika były to niezapomniane chwile radości i satysfakcji z odniesionego sukcesu. Bo tak trzeba nazwać trzecie miejsce i zdobycie brązowego medalu na szczeblu wojewódzkim. Droga jednak do uzyskania tak dobrego rezultatu nie była łatwa.

Najpierw trzeba było pokonać przeciwniczki ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu: piłkarki z ZSP im. Wincentego Witosa w Płotach, z Liceum im. Bolesława Chrobrego w Gryficach oraz z ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. Drobne kontuzje, litry wylanego potu i pierwsze miejsce - to ostateczny rezultat zmagań naszych piłkarek na szczeblu powiatowym. Kolejny etap to nazywane przez szkolnych sportowców - "regiony". Rezultatem 1:0 w meczu z piłkarkami reprezentującymi Kołobrzeg, a następnie wygraną również 1:0 w meczu z piłkarkami z Nowogardu, nasze uczennice zapewniły sobie awans do turnieju wojewódzkiego.

I tak oto 16 czerwca 2010 r. na boisku Zespołu Szkół nr 6 w szczecineckich Świątkach doszło do decydującego starcia. W niesamowitym upale i przy głośnym dopingu kibiców, w tym uczniów z "Miłosza" - klasy II g LO i ich wychowawcy, pani Małgorzaty Rusin, nasze piłkarki zmierzyły się z dwoma utytułowanymi reprezentacjami: z Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie oraz z Zespołu Szkół w Pyrzycach. Pierwszy mecz z faworyzowanymi piłkarkami z CKS w Szczecinie zakończył się porażką. Nie zniechęciło to jednak dziewczyn i do meczu o trzecie miejsce wyszły z wiarą w zwycięstwo i z przekonaniem, że ciężkie treningi muszą przynieść oczekiwany rezultat. I taki nadszedł: zwycięstwo 1:0 z zespołem z Pyrzyc w meczu o trzecie miejsce pozwoliło cieszyć się z brązowego medalu.

Całej drużynie i jej trenerowi serdecznie gratulujemy!!

K. Losik

A oto brązowa 15-tka:
1. Justyna Ciupka (kapitan)
2. Marzena Duda
3. Patrycja Sawicka
4. Kinga Gralak
5. Jagoda Pupka
6. Paula Baturo
7. Gosia Nowicka
8. Agata Stasiak
9. Agata Grabowska
10. Natalia Kadrzyńska
11. Magda Sołtysiak
12. Patrycja Żelazińska
13. Anna Smykaj
14. Aleksandra Drzewiecka
15. Iwona Makar


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA