przejdź do treści
UE
dnia 20.04.2011 roku

III Powiatowe Targi Edukacyjne zakończone!

 

Targi odbyły się19 kwietnia 2011 r. na Plac Zwycięstwa w Gryficach. Zorganizowane zostały już po raz trzeci przez Starostwo Powiatowe w Gryficach przy współpracy z Powiatowym Centrum Marketingu Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej i Wydziałem Edukacji w Gryficach.

Targi edukacyjne okazały się doskonałą okazją do zaprezentowania oferty dydaktycznej szkół z Powiatu Gryfickiego jak i spoza niego. Jako pierwsi zaprezentowali się publiczności uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfickiego, tj. uczniowie ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, uczniowie ZSP. im. Wincentego Witosa w Płotach oraz uczniowie ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach, którzy w niezwykle barwny i ciekawy sposób zaprezentowali każdą ze szkół. W trakcie tych prezentacji zgromadzeni na Placu Zwycięstwa podziwiać mogli między innymi pokazy tańca, świetne kabarety oraz pokaz musztry wojskowej. Następnie na scenie prezentowane były sylwetki pozostałych placówek edukacyjnych.

Równie interesująco prezentowały się stoiska wszystkich placówek edukacyjnych, które tego dnia pojawiły się na Placu Zwycięstwa. Wśród atrakcji jakie czekały na uczestników Targów wymienić można chociażby pokazy maszyn rolniczych, pokazy fryzjerstwa, rysunku oraz degustację pysznych potraw, takich jak szaszłyki, pierogi, bigos czy pyszne ciasta, które przygotowane zostały przez uczniów szkól o profilu gastronomicznym.

Kolejną atrakcją tegorocznych Targów był namiot multimedialny Starostwa, w którym wyświetlane były filmy dotyczące planowania kariery zawodowej. Ponadto każdy z uczestników mógł tego dnia skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gryficach.

III Powiatowe Targi Edukacyjne okazały się strzałem w dziesiątkę i z pewnością pomogą wielu młodym ludziom w wyborze kierunku i rodzaju dalszej edukacji. Okazały się one również znakomitą okazją do demonstracji talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz ich umiejętności zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej.

 

 

Na tegorocznych Targach swoje oferty przedstawiły między innymi:

 

- Liceum Plastyczne w Gryficach

- LO Równe Szanse w Gryficach

- LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

- ZSP im. Wincentego Witosa w Płotach

- ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach

- ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie

- Szkoły Zaoczne „PROGRES"

- Zespół Szkół Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego

- Akademicki Szczecin: - Pomorski Uniwersytet Medyczny

- Uniwersytet Szczeciński

- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

- Akademia Morska

 

- Centrum Edukacyjne Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp

- Wyższa Szkoła Zawodowa „OECONOMICUS" PTE w Szczecinie

- Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie. Wydział Przedsiębiorczości w Gryficach.

- Wyższa Szkoła zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

- Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA