przejdź do treści
UE
dnia 23.02.2012 roku

Uczniowie „Witosa” z wizyta w Urzędzie Skarbowym

 

Szkolny Ośrodek Kariery działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach był organizatorem spotkania młodzieży z pracownikami Urzędu Skarbowego w Gryficach, które odbyło się 16 lutego br.
Wykład na temat: "Systemu podatkowego w Polsce" poprowadzili
p. Radosław Zieliński i p. Mirosław Stępiński.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas II, III i IV Technikum Zawodowego kształcącego w zawodach: technik hotelarstwa, technik informatyk i technik żywienia i gospodarstwa domowego.
Podczas wykładu omówiono zagadnienia pomocne przyszłym właścicielom firm w wyborze formy opodatkowania, rejestracji oraz w prowadzeniu działalności gospodarczej. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać wiedzę między innymi o wymogach formalnych związanych z rejestracją działalności gospodarczej, oraz aspektach związanych z wyborem formy opodatkowania. Uczniowie zapoznali się z obowiązującymi aktami prawnymi w zakresie podatku VAT i podstawowymi zasadami konstrukcji tego podatku oraz prawami i obowiązkami podatnika.
Pracownicy Urzędu Skarbowego wspomnieli o możliwości elektronicznego rozliczania się z podatków.
Spotkanie ze specjalistami było okazją do uzyskania odpowiedzi na liczne pytania z zakresu praktycznych problemów i ich rozwiązań dotyczących podatku VAT-u w małej firmie. Specjaliści uświadomili młodzieży jak istotną kwestią dla nowoczesnego państwa są wpływy podatkowe i jak ważne potrzeby społeczne zaspokajają.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA