przejdź do treści
UE
dnia 16.03.2012 roku

Wyłoniono 10 laureatów konkursu wiedzy o Unii Europejskiej

  Sposób działania Parlamentu Europejskiego poznali już w teorii, teraz będą mieli okazję doświadczyć  tego osobiście.  W piątek 16 marca 2012 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach rywalizowali o udział w wycieczce do Brukseli, która odbędzie się 10 kwietnia. Potrwa ona trzy dni, a podczas wyjazdu nasi zwycięzcy będą mogli m.in. zapoznać się z pracą Europarlamentu oraz zwiedzić Brukselę i Brugię.  Pomysłodawcą konkursu, który odbył się również w innych szkołach naszego województwa jest Europoseł Sławomir Nitras. Dzięki inicjatywie Starosty Gryfickiego Kazimierza Sacia liczba laureatów podniesiona została z 6 do 10,  w rezultacie czego, to z naszego Powiatu do Brukseli pojedzie najwięcej młodych Europejczyków.

 

  Test, w którym brało udział 32 uczniów, wyłonionych drogą eliminacji, przygotowany został przez biuro poselskie Europosła. Po trwającym 35 minut konkursie, komisja podliczyła punkty, po czym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników. Nagrody w formie symbolicznych  biletów i upominków wręczył Maciej Grabowicz - dyrektor Biura do Parlamentu Europejskiego Sławomira Nitrasa.

 

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wyrażamy pełnie przekonania, że wrócą z tej wyprawy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę przydatną w niedalekiej przyszłości.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA