przejdź do treści
UE
dnia 28.03.2012 roku

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach

Tradycyjnie już na przełomie marca i kwietnia drzwi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach otwierają się dla gimnazjalistów.

W piątek 23 marca odwiedzili szkołę, pod opieką swoich wychowawców, uczniowie klas trzecich płotowskiego Gimnazjum. Wizytę w szkole rozpoczęli od spotkania z Panią dyrektor Jadwigą Wypijewską, która powitała gości i krótko przedstawiła aktualną ofertę szkoły. Była to także okazja do pochwalenia się sukcesami szkoły z ostatnich tygodni - a są one imponujące. Uczennice Patrycja Lisius i Małgorzta Czaplewska jako jedyne z województwa zachodniopomorskiego zakwalifikowały się do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej - gdzie staną do walki o tytuł laureata w gronie jedynie 30 zawodników z całej Polski. Niemałe sukcesy odnieśli także nasi uczniowie w zakresie nauk ekonomicznych - w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach do ścisłej czołówki eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się czterej uczniowie naszej szkoły, a dwie uczennice - Patrycja Bilska i Beata Wlaźlak zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego. Na koniec informacja z ostatniej chwili - w finale ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości - wystartuje trójka naszych uczniów - Patrycja Bilska, Joanna Mielnicka i Bartosz Gomółka.

W drugiej części spotkania policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wygłosili do gimnazjalistów krótką pogadankę na temat handlu ludźmi. Na zakończenie tej części spotkania, uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, po którym gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę i w bezpośrednio porozmawiać ze starszymi kolegami.

Na tą okazję uczniowie technikum żywienia i gospodarstwa domowego przygotowali, jak co roku, pyszne wypieki, które serwowali w otworzonych tego dnia dla zwiedzających nowocześnie wyposażonych pracowniach technologicznych. Bartek Jaworski, zeszłoroczny laureat Olimpiady żywienia na szczeblu ogólnopolskim, zaprezentował sposób przygotowania deseru z nietypowych składników.

Technicy hotelarstwa przyjęli gimnazjalistów w swojej pracowni prezentując w krótkim programie artystycznym swój przyszły zawód.

Technicy informatycy przygotowali dla swoich młodszych kolegów prawdziwy pokaz swoich niemałych umiejętności - zbudowali działający model komputera osobistego oparty na podzespołach fabrycznych, ale w otwartej samodzielnie zaprojektowanej obudowie. Dopełnieniem tej prezentacji był pokaz programowania ramienia robota przybliżający gimnazjalistom aspekty przygotowania się do zawodu technik informatyk.

W swojej ofercie szkoła proponuje także kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym o profilu humanistycznym oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej w dowolnym zawodzie, przy czym szkoła pomaga kandydatom z znalezieniu miejsca odbywania praktyk zawodowych.

Mamy nadzieję, że wizyta ułatwi absolwentom gimnazjum dokonanie właściwego wybory dalszej drogi kształcenia. Jest to szczególne ważne w bieżącym roku szkolnym z uwagi na reformę programów kształcenia, które w tym roku wchodzą do szkól ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła przedstawia naprawdę szeroką ofertę i stwarza duże możliwości wyboru przyszłego zawodu. Gimnazjalisto - czas podjąć decyzję i (mamy taką nadzieję), że dobrze wybierzesz.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA