przejdź do treści
UE
dnia 28.03.2012 roku

ZSP im. Cz.Miłosza w Gryficach uczestnikiem ,,Dnia Przedsiębiorczości 2012"

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w bieżącym roku został wyznaczony na 22 marca. Jest to dzień, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość wzięcia udziału w praktykach odbywających się w zakładach pracy, firmach, organizacjach, szkołach, szpitalach, sądach, itp. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach po raz drugi wziął udział w tym programie. Działanie podejmowane jest przez szkoły w ramach konkursu organizowanego corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.


Ponad 300 uczniów ZSP im. Czesława Miłosza skorzystało z tej możliwości, która zapewnia obserwowanie z bliska pracy na różnych stanowiskach, zgodnych z ich zainteresowaniami. Młodzież odbyła praktykę w charakterze wolontariuszy na Komendzie Policji, w BGŻ, w biurach, małych i dużych firmach, sklepach, i innych instytucjach. Korzystali z wiedzy i umiejętności wykwalifikowanej kadry. Zasady jednodniowej praktyki wymagają wcześniej zapytania czy firma, do której się wybiera uczeń, przyjmie go i czy wyznaczy opiekuna praktyki. Dopiero po tym fakcie uczeń może odbyć praktykę, z której musi przedstawić sprawozdanie w szkole.
Młodzież była bardzo zadowolona z przebiegu praktyk. Uczniowie mogli obserwować, a czasami wykonywać pracę, o której marzą w przyszłości. Mieli szansę sprawdzić czy ich wyobrażenie o przyszłej pracy jest zgodne z rzeczywistością.


Oto wypowiedzi uczniów na temat "Dnia przedsiębiorczości 2012""
1. "Moim zdaniem ten dzień był fascynujący i interesujący. Bardzo mi się podobało, bo poznałam pracę w policji od kuchni"
Patrycja Brożyńska kl. III TE (stanowisko-kadrowa w policji)

2. "Uważam, że ten dzień jest bardzo przydatny, ponieważ możemy lepiej poznać przyszłe stanowisko pracy"
Sandra Nowak kl. III TOT (stanowisko-sprzedawca)
3. " Praca u fryzjera bardzo mi się podobała, fachowa obsługa i miła atmosfera tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że w przyszłości będę fryzjerem. Dzisiaj dostrzegłem, że w każdej pracy potrzebne jest zaangażowanie."
Tomasz Ostrowski kl. II TOT(stanowisko-fryzjer)


I wypowiedź konsultanta firmy na temat programu:
1. "Dzień Przedsiębiorczości stwarza uczniom możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy na danym stanowisku, a tym samym zdobycie nowych doświadczeń. Zdobyte umiejętności z pewnością okażą się w przyszłości pomocne w wyborze zawodu. Uważam, że organizowanie tego typu dnia sprzyja przygotowaniu ucznia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej"
Małgorzata Poźniak inspektor ds. ewidencji działalności gospodarczej UM w Gryficach.

 

Wszystkim Firmom, właścicielom i konsultantom oraz uczniom - serdecznie dziękuję za zaangażowanie i iście przedsiębiorcze postawy .

Szkolny koordynator programu - mgr Agnieszka Jackowska - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

 

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA