przejdź do treści
UE
dnia 02.04.2012 roku

Grupa Filmowa REConesans z HERBERTA na V Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych

V Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych już od pierwszej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie za sprawą możliwości przedstawienia swojej wizji tworzenia filmów oraz pełnej swobody dotyczącej tematyki materiałów. Do udziału w konkursie organizatorzy zachęcają wszystkich autorów filmów fabularnych i dokumentalnych, którzy w momencie zakończenia produkcji filmu nie ukończyli 18 lat. Filmy oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą twórcy filmowi oraz artyści, którzy chętnie dzielą się z młodymi filmowcami swoimi uwagami i doświadczeniami.

W tym roku materiały oceniali: wokalistka Kasia Nosowska, dziennikarz Michał Olszański, aktorka Małgorzata Lewińska, aktor Marek Bukowski, aktorka Ewa Bukowska, reżyser Robert Stando oraz dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia Kamil Dąbrowa.

Rada Programowa nominowała do finału 14 filmów z 46, które zostały zgłoszone na Festiwal. Wśród nich znalazły się dwa filmy grupy REConesans, tj. Chodzący po ścianie: Poza rzeczywistością i Poeci Prawdy. W związku z tym, 28 marca 2012 r. młodzi filmowcy pojechali do Warszawy, gdzie w NoveKino Praha uczestniczyli w Gali rozdania nagród. Ostatecznie, dokument Poeci Prawdy otrzymał wyróżnienie, zaś Chodzący po ścianie  zachwycił wokalistkę Kasię Nosowską, która oddała członkom grupy swój torcik czekoladowy ufundowany jurorom przez sponsora, firmę Wedel.

Gratulujemy!powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA