przejdź do treści
UE
dnia 17.04.2012 roku

Sukces „Miłosza” - Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "Od Aten do Londynu"

 

W sobotę, 31 marca, w Centrum Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie rozegrany został Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „Od Aten do Londynu" zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski, Stowarzyszenie Super Kibic w Dzierżoniowie oraz Podlaską Radę Olimpijską w Białymstoku i Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim.
Adam Sowa, uczeń klasy I a LO naszej szkoły jako najlepszy w województwie zachodniopomorskim reprezentował nasze województwo w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Adam zajął w tym konkursie XI miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Konkurs wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki i Ministerstwo Edukacji Narodowe. W tym roku, na finał do stolicy zjechali najlepsi z najlepszych, którzy we wcześniejszych etapach lokalnych, strefowych i półfinałach tego konkursu pomyślnie wykazali się swoją wszechstronną wiedzą na temat historii olimpiad nowożytnych i najbardziej znanych postaci związanych z ruchem olimpijskim.
W tej edycji konkursu o miejsce w finale rywalizowało ponad 23 tysiące uczestników, a eliminacje szkolne przeprowadzono w ponad 3 tysiącach szkół na terenie całego kraju. Na tak wielkie zainteresowanie młodzieży konkursem szczególną uwagę zwrócił sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Adam Krzesiński podczas ceremonii otwarcia, który później był pod wielkim wrażeniem odpowiadających trudne pytania uczestników w konkurencji indywidualnej i drużynowej, a szczególnie w kategoriach gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, które poprzedziły finał w kategorii otwartej.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA