przejdź do treści
UE
dnia 23.04.2012 roku

Nasza młodzież potrafi

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach Patrycja Bilska (IIITH) i Beata Wlaźlak (IITH) zdobyły tytuły finalistek Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. 

W Katowicach w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (13.04.2012) rywalizowali ze sobą laureaci regionalnych finałów konkursu, które odbyły się w marcu i kwietniu w siedmiu Oddziałach Krajowej Izby Doradców Podatkowych. 

W pierwszym etapie konkursu wystartowało 855 uczniów ze 122 szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. 

Drugi etap zmagań wojewódzkich wyłonił 33 laureatów regionalnych, którzy spotkali się w finale.

Finał ogólnopolski składał się z zadań testowych, a w drugiej części należało odpowiedzieć na trzy pytania zdawane przez przedstawicieli jury.

Patrycja i Beata zakwalifikowały się do ścisłej dwudziestki otrzymując tytuł finalistów, przy czym Patrycja zajęła IX miejsce.

 Ponadto obie po raz pierwszy startowały w konkursie wiedzy o podatkach, dlatego też tak wysokie miejsca w kraju jest dużym wyróżnieniem i zachętą do powtórnego startu w przyszłym roku.

Opiekę nad uczennicami - od pierwszego do ostatniego etapu konkursu - sprawowała Pani Zuzanna Stolarczyk-Waszczuk.
Gratulujemy!powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA