przejdź do treści
UE
dnia 23.04.2012 roku

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Wincentego Witosa w finale IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 16-19 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się etap centralny IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczestniczyło w nim 38 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski wyłonionych w trakcie eliminacji okręgowych spośród 317 uczniów ze 158 szkół, w tym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach aż dwie uczennice: Małgorzata Czaplewska i Patrycja Lisius.

Finał został podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 zadań zamkniętych. Uczestnicy musieli udowodnić, że posiadają szeroką wiedzę z zakresu hotelarstwa, marketingu, finansów, rachunkowości, prawa i ekonomii, obsługi konsumenta. Test wyłonił 15 finalistów, którzy następnie zmagali się w zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne przyszłych hotelarzy. 

Niestety żadnej z naszych kandydatek nie udało się zakwalifikować do części praktycznej, ale sam udział w finale był dla nich nie lada wyzwaniem.

Obie uczennice do olimpiady przygotowywała Pani Zofia Kopińska-Manowiec.

Gratulujemy sukcesu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA