przejdź do treści
UE
dnia 02.05.2012 roku

Z wizytą w Europarlamencie- młodzież z Chrobrego w Brukseli

 

Przypomnijmy: w marcu br. mury Liceum odwiedził Europoseł Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej – Sławomir Nitras. Spotkanie zaowocowało praktycznym i edukacyjnym pomysłem na zorganizowanie konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, w którym nagrodą był trzydniowy wyjazd do  Brukseli. Nie podlega wątpliwości, że była to życiowa szansa młodych ludzi nie tylko do zwiedzenia stolicy UE, ale poznania polityki od kuchni; warto podkreślić, że Europoseł Sławomir Nitras wyróżnił  uczniów “Chrobrego” aż 10 biletami, a uczniowie “Chrobrego” wykazali się szczerym zainteresowaniem wiedzy o społeczeństwie czy polityce.  

Szczęśliwa dziesiątka laureatów – Przemysław Jaskulski, Jakub Dylewski, Robert Szulc, Jakub Matuszewski, Patryk Gaj, Kewin Wąż, Klaudia Hercyk, Katarzyna Styma, Kamila Kuryś oraz Kacper Goszczyński przez trzy dni (w terminie 10-13.04.2012) zwiedzali Brukselę oraz Parlament Europejski. Podczas pierwszego dnia pobytu młodzież została przywitana m. in. przez Europosła Sławomira Nitrasa, z którym młodzi ludzie mogli porozmawiać przy kolacji w restauracji Chez Leon:

 – ,,Te chwile na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Cieszę się, że znalazłem się na tej szczęśliwej liście. Bruksela robi wrażenie, ale muszę powiedzieć, że po wizycie w Belgii jestem dumny z Polski, bo naprawdę doganiamy mityczny Zachód” – powiedział jeden z maturzystów, laureatów konkursu.

Opiekę nad uczniami sprawowała Elżbieta Szymańska ze Szkolnego Koła Europejskiego, nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w “Chrobrym”.  

 







powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA