przejdź do treści
UE
dnia 02.05.2012 roku

Powrót do domu- LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach żegna swoje koleżanki z Włoch

 

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego sukcesywnie uczestniczy w projekcie „Comenius – Wymiany Indywidualne”. W ramach współpracy w murach szkoły przez trzy miesiące gościły licealistki z miejscowości Biella (Włochy). 7 kwietnia Letizia, Alice oraz Maria powróciły do swojej ojczyzny.

Na trzy dni przed wyjazdem włoskie uczennice zaprezentowały społeczności „Chrobrego” sumiennie przygotowane prezentacje. Przez cały okres pobytu dziewczyny nie tylko z pasją uczęszczały na zajęcia w szkole i uczyły się języka polskiego, ale zwiedziły najważniejsze punkty na mapie Polski – Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Auschwitz, Sopot, Toruń czy Poznań. Dzięki oddanej i serdecznej pracy nauczycieli oraz rodzin goszczących Letizia, Maria oraz Alice mogły poznać kulturę, tradycje i obyczaje naszego kraju. Włoszki bardzo emocjonalnie związały się ze społecznością szkolną, a w szczególności z Krzyśkiem, Hanią oraz Barbarą, gdyż to oni gościli w swoich domach włoskie rówieśniczki.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA