przejdź do treści
UE
dnia 04.05.2012 roku

Wielki sukces uczennic z ZSP im. Cz.Miłosza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości!

 

Dnia 26 kwietnia 2012 roku o godzinie 12 00 uczennice klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach Sandra Kryger, Justyna Magóńska i Marcela Pawelec wraz z opiekunem mgr Barbarą Kosmalą zostały zaproszone do udziału w uroczystej Gali Finałowej, podsumowującej wyniki XII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, organizowanej przez Instytut Nowych Technologii oraz Konsulat Brytyjski w Łodzi. Uroczystość miała miejsce w auli Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi.

Wśród 80 laureatów olimpiady, wyłonionych spośród uczniów z całej Polski, znalazły się aż trzy uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach: Sandra Kryger, Justyna Magóńska i Marcela Pawelec, które pod okiem pani mgr Barbary Kosmali przygotowały projekty, które zostały bardzo wysoko ocenione. Marcela Pawelec zajęła II miejsce w kraju, zaś Sandra Kryger i Justyna Magóńska otrzymały wyróżnienie w kategorii Biznes Plan.

Mecenasem Głównym Olimpiady jest Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli m. in: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Prezydent Miasta Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Marszałkowie, Wojewodowie oraz Kuratorzy Województw Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego, Świętokrzyskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, nauczycieli i przedsiębiorców. W XII edycji wzięło udział ponad 10 000 młodych ludzi.Celem Olimpiady było upowszechnienie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regionów oraz wiedzy o Unii Europejskiej.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA