przejdź do treści
UE
dnia 07.05.2012 roku

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach wiedzą o kinie naprawdę dużo

 

26 kwietnia 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia OFFicyna w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Konkurs, organizowany od 1989r. przez Gdańskie Centrum Filmowe, kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych zarówno historią, jak i współczesnym obliczem sztuki filmowej. Do zawodów zgłaszać się mogły dwuosobowe zespoły.

Do eliminacji wojewódzkich przystąpiły dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Pierwszą drużynę tworzyli Adam Sowa(ILOA) i Patryk Pyzia(ILOA), drugą- Igor Witaszek(ILOA) i Michał Gruca(IILOG). W tym etapie reprezentanci szkół rozwiązywali naprawdę trudny test, który obejmował następujące zagadnienia: najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii, historia kinematografii polskiej, najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej, zagadnienia współczesnego kina, teoria filmu, biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy, historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych, muzyka filmowa i jej twórcy.

Wszyscy finaliści wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie, ale to Adam Sowa i Patryk Pyzia, obok drużyny ze Szczecina, zakwalifikowali się do ścisłego finału i będą reprezentować województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku. Gratulujemy uczniom imponującej wiedzy i życzymy powodzenia w finale.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA