przejdź do treści
UE
dnia 18.05.2012 roku

Sukces w Ogólnopolskim konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej

Dnia 13 maja 2012 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza  uczestniczył już  po raz drugi w Ogólnopolskim Konkursie  Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu 2012", zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Turystyczną w Szczecinie. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresie edukacji morskiej. W finale uczestniczyło 10 drużyn w kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim",

 a w kategorii „Wiedza o Morzu" wzięło udział 15 drużyn z całej Polski.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Sandra Otto i Klaudia Głuszko (I TOT B) w kategorii: „Wiedzy  o Pomorzu Zachodnim", oraz Maja Broszkiewicz ( I LOG) i Paweł Caban (TOT A) w kategorii: „Wiedzy o Morzu".


    Organizatorami konkursu byli: Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno - Turystycznej w Szczecinie - Pani Elżbieta Marszałek, Prezes ZG Ligi Morskiej i Rzecznej - Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Pan Andrzej Królikowski. Honorowy Patronat nad Konkursem objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Po trudnych zmaganiach zawodników reprezentacja naszej szkoły: Sandra Otto i Klaudia Głuszko  zajęła III miejsce w kraju w kategorii „WIEDZA O POMORZU ZACHODNIM", a druga drużyna (Maja Broszkiewicz i Paweł Caban) w kategorii „WIEDZA O MORZU" uzyskała IV miejsce w Polsce.  


    W kategorii plastycznej w/w konkursu wyróżnienie tytułem „Konika Morskiego" otrzymał Igor Witaszek (I LOA).
Uczniów przygotowała Pani mgr Anna Cicha - nauczyciel przedmiotów zawodowych. Gratulujemy sukcesu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA