przejdź do treści
UE
dnia 28.05.2012 roku

Sukces uczennicy z Chrobrego

  Dnia 18 maja bieżącego roku, nasza uczennica z "Chrobrego" - Izabela Kuc (klasa humanistyczno-dziennikarska) miała szansę uczestniczyć w finale ogólnopolskiego konkursu historycznoliterackiego dla szkół ponadgimnazjalnych "Bolesław Prus - w setną rocznicę śmierci pisarza". Nasza finalistka reprezentowała szkołę na wysokim poziomie, popisując się obszerną wiedzą na temat pisarza pozytywizmu. Początek zmagań Izy wiązał się z napisaniem pracy na temat:" Kroniki Bolesława Prusa - obserwatorium (nie)spiesznego przechodnia".Praca zakwalifikowała się do finału w Warszawie, co zaskutkowało oczywiście  wyjazdem do stolicy.

W komisji oceniającej uczestników znalazły się takie osobistości jak: Barbara Bobrowska i dr Ryszard Koziołek. Organizatorami konkursu były: Narodowe Centrum Kultury, Instytut Badań Literackich PAN oraz Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Patronat nad całym wydarzeniem sprawował sam prezydent Bronisław Komorowski.      Finał konkursu odbył się w Pałacu Staszica. Iza relacjonuje nam , że była bardzo zdenerwowana, gdy znalazła się na miejscu.Same nowe twarze , każdy powtarzał swoją prezentację... Na początku licealistka czuła się nieswojo , jednak po krótkim czasie zorientowała się , że młodzież jest bardzo miła, przyjazna i ze swobodą nawiązała nowe znajomości. Iza przyznaje, że udział w konkursie był dla niej dużym wyzwaniem,  możliwością sprawdzenia swoich umiejętności, a także samej siebie. Wróciła bogatsza o nowe doświadczenia i przeżycia. Serdecznie gratulujemy Izie, która swoją ciężką pracą zasłużyła na ten ogromny sukces i życzymy dalszych osiągnięć.

 

 

Karolina Boczar

Kornelia Tomkalska

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA