przejdź do treści
UE
dnia 14.06.2012 roku

Wielki sukces Młodzieżowego Miniprzedsiębiorstwa „Spiritus Vitae”

Nie tak dawno, bo na przełomie maja i czerwca, nasi szkolni przedsiębiorcy wraz z opiekunem, p. Jowitą Łubińską, spróbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2012", którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.  Owocny wyjazd nie wydarzyłby się bez finansowej pomocy sponsorów i partnerów firmy, którym serdecznie dziękujemy. W drodze do Warszawy obok podekscytowania towarzyszył im spory stres. Niepotrzebnie! Mimo, jak przyznają, poważnej konkurencji (stanowiło ją m. in. miniprzedsiębiorstwo Reversd Green)  powrócili z tytułem zdobywców GRAND PRIX Polski, tym samym stając się reprezentantami naszego kraju na finale europejskim (19sty-22gi lipca, Bukareszt). W porównaniu do pozostałych zespołów jako jedyni przyjechali nie w 4-osobym składzie, a w komplecie - 15 osób. Tym samym pokazali ducha zespołu, co spotkało się z aprobatą komisji. Jedna z laureatek przyznała, że choć istniała rywalizacja między miniprzedsiębiorstwami, na konkursie panowała sympatyczna atmosfera. Nie czas jednak osiąść na laurach: jak przyznają moi rozmówcy, ich prestiżowe osiągnięcie jest nie tylko sukcesem i nagrodą za całoroczną pracę.

 - Od początku powstania naszej firmy pracowaliśmy pod kątem finału, bo mieliśmy nadzieję, że się na nim znajdziemy. W połowie kwietnia tego roku dowiedzieliśmy się, że spośród około 200 miniprzedsiębiorstw dostaliśmy się do 30-stki najlepszych -powiedziała mi Daria Gmiter.

To również wielkie wyzwanie, któremu gotowi są sprostać: ich zadaniem na finale konkursu będzie  przedstawienie wizerunku firmy w języku angielskim. Przygotowania uczniów podjął się p. Sierpiński.

            „Spiritus Vitae", firmę działającą na wzór spółki jawnej, tworzy grupa 15stu uczniów (również byłych) naszej szkoły: Bartek Jakiel, Daria Zielińska, Daria Gmiter, Dorota Dzieża, Magdalena Fiutek, Natalia Sosińska, Przemek Zubrzyński, Patryk Kucharczuk, Kacper Popowicz,  Agata Przybylska, Oskar Skorzybót, Joanna Przybysz, Piotr Konat, Paweł Kamiński i Jakub Matuszewski.  Nad poszczególnymi, czterema działami (ds. organizacji, marketingu, produkcji i finansów) czuwa dyrektor naczelny w osobie Bartka Jakiela.  Firma nie ogranicza się do sprzedaży zestawów pomocnych przy udzielaniu pierwszej pomocy; rozszerzyła działalność o pokazy instruktażowe o tej tematyce. Bez wątpienia jej propagowanie to wartościowa inicjatywa, uświadamiająca zarówno klientom, jak i uczestnikom pokazów, że nie ma czegoś cenniejszego niż ludzkie życie, na które mamy czasem, w przypadku drugiego człowieka, decydujący wpływ. „Spiritus Vitae" uczy, aby nie bać się kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy. Trzymamy kciuki za nasze szkolne miniprzedsiębiorstwo i życzymy mu dalszych sukcesów.

 

                                                                                                                            Iza Kuc

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA