przejdź do treści
UE
dnia 18.06.2012 roku

Dawid Balcerzak wśród laureatów XII edycji Konkursu Matematycznego „Wektor”

          „Wektor" to konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdobyli wiedzę i opanowali umiejętności z wybranego i ogłoszonego w danym roku szkolnym działu matematyki wykraczającego poza program nauczania. W bieżącym roku szkolnym był to dział: Całka oznaczona, jej interpretacja geometryczna i fizyczna, podstawowe sposoby całkowania.

           O wysokim poziomie tego konkursu świadczy fakt, że przystępują do niego najbardziej uzdolnieni matematycznie uczniowie klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku udział wzięło ok. 70 młodych „matematyków" z województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich również uczeń naszej szkoły, Dawid Balcerzak z klasy    II d  i to on znalazł się wśród 9 laureatów konkursu, a zatem jest jednym z najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów naszego województwa.

     Organizatorem konkursu był  Uniwersytet Szczeciński Wydział Matematyczno - Fizyczny, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Szczecinie, Studenckie Koło Naukowe   „ Młodych Dydaktyków Matematyki" przy Uniwersytecie Szczecińskim oraz VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie.

            Podsumowanie konkursu i ceremonia wręczenia dyplomów laureata odbyła się 13 czerwca 2012 w Szczecińskim Planetarium w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego. Laureaci konkursu otrzymali też List Gratulacyjny od Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka.

 

 

                                                                                                                        Op. Krzysztof Ryłówpowrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA