przejdź do treści
UE
dnia 08.10.2012 roku

Uczniowie Chrobrego na „Salonie Maturzystów - Perspektywy 2012”


            Od sześciu lat organizowane są w Polsce Salony Maturzystów pod patronatem „Perspektyw". W tym roku odbyły się w terminie:   od 6 do 28 września 2012r. Spotkania przeprowadzono w 18 ośrodkach akademickich w Polsce. Celem tej kampanii jest przekazanie uczniom klas maturalnych wszelkich informacji na temat egzaminu oraz wymagań rekrutacyjnych wyższych uczelni. Zajęcia prowadzą  eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych. Kampania pozwala uczniom odpowiednio wcześnie zaplanować życiowy egzamin i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

            Same wykłady z ekspertami poprzedzone są promocją różnych uczelni z całej  Polski. Przedstawiciele, rozmawiając z maturzystami, wręczają ulotki, zachęcają do wyboru właśnie ich  szkoły. Niewątpliwie każdy może znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji uczniów są również informatory a także możliwość zakupu, po bardzo przestępnej cenie, różnych materiałów dydaktycznych.

                         Uczniowie LO im. Bolesława Chrobrego także mieli możliwość uczestnictwa w wykładach, które odbywały się w dniach 10-11 września 2012 r, na humanistycznym wydziale Uniwersytetu Szczecińskiego. Na początku maturzyści „Chrobrego" uczestniczyli w obowiązkowych spotkaniach z ekspertami egzaminu maturalnego z matematyki oraz języka polskiego. Każdy uczeń miał możliwość rozmowy z  egzaminatorami z OKE w Poznaniu, warto nadmienić, że ci właśnie egzaminatorzy już w maju będą sprawdzać arkusze maturalne naszych absolwentów. Wykładowcy zwracali uwagę na  typowe błędy popełniane przez zdających, pokazywali fragmenty testów oraz omawiali niektóre z zadań. Przedstawione były także zasady punktowania arkuszy.

            Z całą pewnością idea tej kampanii jest uzasadniona. Dzięki uczestnictwu w zajęciach nasi maturzyści nabrali więcej pewności i wiary w siebie. Osoby dotąd niezdecydowane w sprawie wyboru uczelni lub dodatkowych przedmiotów maturalnych znalazły niezbędne wskazówki i pomoc.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA