przejdź do treści
UE
dnia 07.09.2012 roku

NOWY ROK SZKOLNY W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach,

 jak w każdej z wielu szkół, rok szkolny rozpoczął się 3 września. Podczas uroczystej inauguracji przywitani zostali wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Pierwszaki zapoznały się ze swoją nową szkołą, a trzecioklasistom już od pierwszych chwil przypominano o nadciągających maturach.

            Szkoła dostarcza każdemu uczniowi solidną dawkę wiedzy do przyswojenia. Nauka w liceum to ciężka praca, wszyscy o tym wiedzą. Już w pierwszym tygodniu lekcji uczniowie odczuli, że wakacje się skończyły i trzeba znów się zmobilizować, by efektywnie sprostać nowym wyzwaniom. Dla wszystkich ambitnych, kreatywnych uczniów nasze LO przygotowało kilka interesujących projektów.

            Wiele osób słyszało o sukcesach Młodzieżowego Miniprzedsiębiorstwa Spiritus Vitae. W zeszłym roku szkolnym piętnaście młodych osób pod opieką pani Jowity Łubińskiej utworzyło firmę na wzór spółki jawnej, jednocześnie ucząc się marketingu, organizacji, finansów i produkcji. Ponadto propagowali ratowanie życia - ich produktem były zestawy do udzielania pierwszej pomocy. Spiritus Vitae wygrało ogólnopolski konkurs na miniprzesiębiorstwo; w lipcu nasi uczniowie reprezentowali Polskę w Bukareszcie.

            W tym roku szkolnym pani Jowita Łubińska również stworzy naszej młodzieży możliwość realizacji w zakresie działalności przedsiębiorczej. Odbyło się już pierwsze spotkanie - zainteresowanie było duże, głównie wśród osób z pierwszych klas. Wszyscy są zachęceni powodzeniem Spiritus Vitae, i mimo że prowadzenie miniprzedsiębiorstwa wymaga dużych nakładów pracy i czasu, każdy z poprzednich uczestników szczerze poleca i zachęca uczniów do wzięcia udziału w tym projekcie.

            Uczniowie klas trzecich wkroczyli w ostatni rok trzyletniego programu Kompetencje kluczowe drogą do kariery. Dotychczas realizowane były pozalekcyjne zajęcia z przedmiotów ścisłych, w czasie których prowadzono badania i eksperymenty. Pogłębianiu wiedzy służyły również wyjazdy na wykłady i obozy naukowe. Były również zajęcia zapewniające kompleksowe doradztwo zawodowe. W tym roku osoby biorące udział w tym projekcie będą pracować pod kątem przygotowania się do matury.

            Działającym trzeci rok projektem jest również Newton też był uczniem. Jego uczestnicy są młodymi naukowcami, którzy rozwijają swoją wiedzę poprzez eksperymenty i obserwacje. Wyjeżdżają na zajęcia, uczą się tego, czego nie zawsze można dowiedzieć się na lekcjach.

            Innym bardzo ciekawym projektem jest Szkoła sukcesu. Uczestnicy właśnie rozpoczęli drugi rok nauki. Dzięki projektowi mogą znacznie rozwijać swoje zdolności związane z przedsiębiorczością oraz językami obcymi. Uczą się głównie przez platformę edukacyjną e-learning - dostają do wykonania różnego rodzaju zadania, grupowe i indywidualne. Pracują nad swoim ostatecznym, ambitnym produktem, owocem ich trzyletniego wysiłku, którym będą mogli pochwalić się za dwa lata.

            Wart wspomnienia jest również projekt Wirtualna fizyka. Jego uczestnicy w bardzo ciekawy, innowacyjny sposób uczą się i przygotowują do podjęcia dalszej edukacji w kierunkach ważnych dla naszej gospodarki. Uczniowie oglądają filmy, grają w interaktywne gry - są one cennymi dodatkami do lekcji, dzięki którym nikt nie może się nudzić na zajęciach z fizyki.

            To dopiero początek roku szkolnego, terminy spotkań nie są jeszcze do końca ustalone, a jednak uczniowie powoli zaczynają pracować nad swoimi projektami. Wiedzą, że poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie, które przyda im się później - na lekcjach, egzaminie maturalnym czy studiachpowrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA