przejdź do treści
UE
dnia 18.10.2012 roku

Młodzież z LO im. Bolesława Chrobrego wzięła udział w debacie

Dnia 5 października, uczniowie LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, pod opieką Pani Elżbiety Szymańskiej wybrali się na drugą edycję Szczecińskich Dni Integracji Europejskiej, które odbyły się w murach Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie.

Licealiści wzięli udział w debacie, której temat przewodni brzmiał  „Ekonomiczne, społeczne i militarne aspekty bezpiecznej Integracji Europejskiej". W skład delegacji naszej szkoły wchodzili: Beata Kulikowska, Bartosz Jakiel, Krzysztof Hendryk oraz Igor Fedeńczak. W czasie dyskusji młodzież poruszyła następujące problemy i zagadnienia:

- komunikacja społeczna między narodami Unii Europejskiej;

- młodzi Polacy czy Europejczycy?;

- razem czy osobno - ekonomiczne zawirowania zintegrowanej Europy;

- militarne realia bezpiecznej Integracji Europejskiej;

- kultura narodowa w zintegrowanej Europie;

- transportowe aspekty bezpieczeństwa europejskiego.

 

Dyskusji naszych uczniów z moderatorem debaty przysłuchiwała się klasa II c oraz licealiści z Chojnic oraz z dwóch szkół szczecińskich. Zainteresowanie młodzieży tą tematyką pokazuje, że nie jest ona obojętna na pozycję oraz przyszłość naszego kraju w Unii Europejskiej. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA