przejdź do treści
UE
dnia 15.11.2012 roku

ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach Najaktywniejszą Szkołą w Polsce w Projekcie „Otwarta Firma 2011”.

09 listopada br. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie przy ul. Książęcej 4, w Sali Notowań odbyła się inauguracja organizowanego w Polsce po raz czwarty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, obchodzonego jednocześnie w ponad 100 krajach. Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii- Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest ruchem społecznym, który tworzą ludzie kreujący przedsiębiorcze społeczeństwo. Ruch ten wspiera kreatywne postawy i aktywizuje do działania.

W IV edycji projektu uczestniczyło 81 141 uczniów z 395 szkół. Swoje drzwi otworzyło 1 223 przedsiębiorstw i instytucji, goszcząc u siebie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów lub odwiedzając młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

Podczas inauguracji zostały wręczone nagrody dla najaktywniejszych szkół - uczestników organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Otwarta firma 2011". Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach został po raz drugi laureatem tego projektu, uzyskując tytuł NAJAKTYWNIEJSZEJ SZKOŁY W POLSCE.

 

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Cele te są istotne na każdym etapie edukacyjnym i zgodne z założeniami podstawy programowej. Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

W uroczystej gali ZESPÓŁ SZKÓL PONADGIMNAZJALNYCH im Cz. Miłosza był jedyną szkołą z województwa zachodniopomorskiego, którą reprezentowały uczennice Ewa Hut oraz Kalina Kwiatkowska wraz z koordynatorem, panią mgr Agnieszką Jackowską.

Atrakcją popołudnia było spotkanie z Łukaszem Stebelskim, prezenterem motywacyjnym, podróżnikiem i wspinaczem wysokogórskim.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA