przejdź do treści
UE
dnia 28.01.2013 roku

XIV Memoriał piłki siatkowej im. Sławka Białego za nami.

 

W miniony weekend odbył się XIV już Memoriał im. Sławomira Białego w piłce siatkowej. W turnieju wzięły udział ekipy z: Poznania,  Świnoujścia, Szczecina, Trzebiatowa oraz dwa zespoły
z Gryfic. Przez dwa dni zespoły zacięcie rywalizowały pod siatką, gdzie nie brakowało emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. W sobotnich grach eliminacyjnych do niedzielnych półfinałów zakwalifikowały się 2 zespoły ze Świnoujścia, Szczecin oraz niespodziewanie, sprawiając  miłą niespodziankę, drużyna „Gryficzanie", w składzie której znaleźli się przede wszystkim byli wychowankowie Sławka Białego, którzy to pod jego kierunkiem odnosili w przeszłości sukcesy w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich, a także z powodzeniem występowali w III lidze piłki siatkowej. W meczu półfinałowym doszło do małej sensacji, spisana na przegraną drużyna gospodarzy „Gryficzanie" podeszła do spotkania bez kompleksów pokonując o wiele bardziej utytułowaną drużynę Volley Team ze Świnoujścia. W tym momencie stało się jasne, że po 14 latach od rozegrania I Memoriału, drużyna z Gryfic zagra w finale i tym samym osiągnie najlepszy wynik spośród rozegranych dotychczas turniejów. W meczu o 3 miejsce drużyna Volley Team ze Świnoujścia pokonała drużynę ze Szczecina, nie dając wyrwać sobie  3 miejsca. W finale, po czterosetowym spotkaniu drużyna Marynarki Wojennej ze Świnoujścia pokonała zespół Gryficzan zdobywając pierwsze miejsce w XIV Memoriale. Warto zaznaczyć, że zdobycie drugiego miejsca przez drużynę „Gryficzan" jest najlepszym wynikiem i historycznym sukcesem gospodarzy.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Marynarka Wojenna 8 FOW Świnoujście

 2. Gryficzanie

 3. VOLLEY TEAM Świnoujście

 4. Szczecin

 5. Poznań

 6. Nowa Rega Trzebiatów

 7. ZEG Gryfice

 

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA