przejdź do treści
UE
dnia 13.01.2014 roku

Trenerzy Pogoni i Wybrzeża o weekendowych sparingach i Gryf Arenie

Po weekendowej rywalizacji piłkarzy ręcznych trenerzy obu drużyn ocenili dyspozycję swoich zawodników. Opowiedzieli nam również o wrażeniach z gryfickiej Gryf Areny oraz współpracy ze Starostwem Powiatowym.

 

Trener Gaz-System Pogoni Szczecin - Rafał Biały:

„To były typowe mecze sparingowe, mecze przyjaźni. Widać różnice w okresie przygotowawczym obu drużyn. Wybrzeże jest w tej chwili dużo szybsze od nas. My zeszliśmy prosto z siłowni. Wczoraj było to widać bardzo wyraźnie, dziś już trochę mniej. Dla nas te dwa mecze to ponowne wejście w rytm meczowy po długiej przerwie świątecznej.

Cieszymy się z nawiązanej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach. Już dziś mamy informację od Pana Starosty, że nasza współpraca będzie się dalej rozwijać. Myślę, że obie strony na pewno na tym skorzystają. Mając taki obiekt warto stawiać na piłkę ręczną, która zaczyna być wiodącym sportem halowym w kraju. Niektóre zespoły ekstraklasy, łącznie z nami, mogłyby pozazdrościć takiej hali.”

 

 

Damian Wleklak, wybitny reprezentant Polski, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata – trener Wybrzeża Gdańsk:

„To były dla nas bardzo owocne sparingi. Bardzo nam na nich zależało, ponieważ już za tydzień zaczynamy ligę. W dzisiejszym meczu zagraliśmy słabiej niż w piątek. Szkoda, że nie udało się zrealizować naszych założeń taktycznych. Bardzo ciężko jest rywalizować z zespołami z ekstraligi. Pogoń zagrała dwa bardzo dobre mecze natomiast my ciągle dążymy do stabilizacji naszej formy. Szczecinianie pokonali nas na pewno doświadczeniem. W tej chwili to trzecia siła w kraju, więc jest się od kogo uczyć. Dla nas to duże wydarzenie zagrać w tak fajnym obiekcie i przy tej publiczności. Było bardzo miło, czuliśmy się tu dobrze i mieliśmy świetne warunki. Moim zdaniem opłaca się inwestować w sport i w takie obiekty jak ten. Okres mojej kariery sportowej to największa przygoda mojego życia. Sport ustawił pozytywnie całe moje życie prywatne i zawodowe, dlatego warto nakłaniać młodzież do uprawiania sportu.”powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA