przejdź do treści
UE
dnia 30.03.2010 roku

IV Otwarte Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Liceum Ogólnokształcące w Gryficach było organizatorem zawodów w wyciskaniu sztangi dla młodzieży szkolnej, której pasją są ćwiczenia siłowe. W dniu 23 marca 2010 r. na hali sportowej przy ulicy Wałowej do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników i jedna zawodniczka. Ranga mistrzostw z roku na rok wzrasta i trzeba odnotować znaczący i systematyczny wzrost poziomu zawodów. Popularność tężyzny fizycznej, zmagania z ciężarem, kształtowania muskulatury ciała, sprawia, że coraz więcej młodzieży pragnie uprawiać ten rodzaj sportu. O popularności i zainteresowaniu zawodami świadczy fakt, że do zawodów zgłoszono młodzież z następujących Szkół: ZSP Gryfice, Prywatnej Szkoły Zawodowej z Gryfic, ZSP Trzebiatów, ZSP Płoty, ZSP Resko i Liceum Ogólnokształcącego z Gryfic. Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Maksymilian Boruk, Janusz Przybysz z LO Gryfice i Przemysław Melnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach. O wyniku końcowym i zajętym miejscu decydowały wyciśnięte kilogramy na sztandze pomnożone przez współczynnik z tzw. formuły Wilks'a, odpowiadającej wadze każdego zawodnika. Zawody obserwowała liczna grupa kibiców dopingując swoich faworytów. Poprawiony został zdecydowanie rekord mistrzostw należący dotychczas do Mateusza Rębeckiego 140 kg. Nowym rekordzistą został tegoroczny zwycięzca Dawid Cichecki z wynikiem 175 kg, zdobywając również pierwsze miejsce w mistrzostwach, który wyprzedził nieznacznie Mateusza Rębeckiego 140 kg - różnica po przeliczeniu wyniosła tylko 1,08 pkt.

Zwycięzcy zawodów otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy z uzyskanym przez siebie wynikiem. Dyplomy dla zawodników przygotował Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Podajemy kolejność zawodników w Mistrzostwach Szkół i uzyskany wynik:
I m - Cichecki Dawid 175 kg Prywatna Szkoła Zawodowa Gryfice
II m - Rębecki Mateusz 140 kg Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Gryfice
III m - Czaja Piotr 155 kg Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Płoty
IVm - Ujazda Maciej 130 kg Liceum Ogólnokształcace Gryfice
V m - Wiza Dawid 100 kg Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Resko
VI m - Ankiewicz Michał 110 kg LO Gryfice
VII m - Wałęsa Łukasz 100 kg LO Gryfice
VIII m - Bogdaniec Adrian 90 kg ZSP Gryfice
IX m - Fabisiak Albert 85 kg ZSP Resko
X m - Ciepliński Radosław 97,5 kg ZSP Resko
XI m - Dynarski Krzysztof 90 kg LO Gryfice
XII m - Kupczyk Łukasz 100 kg LO Gryfice
XIII m - Jankowski Mateusz 105 kg LO Gryfice
XIV m - Wysocki Konrad 85 kg LO Gryfice
XV m - Gardziński Robert 77,5 kg LO Gryfice
XVI m - Lorenc Bartosz 77,5 kg LO Gryfice
XVII m - Bandurski Konrad 75 kg LO Gryfice
XVIII m - Dobecki Damian 75 kg LO Gryfice
XIX m - Pograniczny Przemek 75 kg LO Gryfice
XX m - Sierociński Sławomir 80 kg LO Gryfice

Wśród dziewcząt do rywalizacji odważyła się stanąć tylko Ewelina Bieszczad z Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach, która wycisnęła 30 kg, zdobywając tytuł Mistrzyni Szkoły w kategorii dziewcząt. Gratulujemy uzyskanych wyników, rekordów życiowych i zapraszamy za rok na V mistrzostwa.


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA