przejdź do treści
UE
dnia 20.04.2010 roku

Zawody Piki Nożnej Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

zdj.: Miłosz Wieczorek

Dnia 19 kwietnia 2010 roku, w poniedziałek przy stadionie Polonii Płoty odbyły się zawody Piki Nożnej Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu powiatowym. O tytuł mistrza Powiatu Gryfickiego i prawo gry w turnieju regionalnym zagrały 3 drużyny.

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach (gospodarz),
- Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

Mistrzem Powiatu Gryfickiego zostały piłkarki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, w składzie: Paulina Baturo, Agata Stasiak, Magda Soutysiak, Aleksandra Drzewiecka, Marzena Duda, Patrycja Stawicka, Agata Grabowska, Kinga Gralak, Iwona Makar, Małgosia Nowicka, Justyna Ciupka, Paulina Stepkowska, Natalia Drzewiecka
L.O. Gryfice - ZSP Płoty 1:0
Bramki: L.O.: Paulina Pierścionek


Pierwszy mecz turnieju został rozegrany pomiędzy drużynami z liceum z Gryfic i ZSP Płoty. Początek spotkania rozpoczął się od chaosu z obu stron. Piłkarki obu zespołów więcej czasu poświęcały przyjęciu piłki. Sztuczna murawa przeszkadzała piłkarkom w konstruowaniu składnych akcji. Dziewczęta z Płotów piłkarskie umiejętności chciały zastąpić brutalną grą, faulami, jeden z nich zakończył się czerwona kartką dla Mady Treli zawodniczki Płotów. Poziom meczy stał na niskim poziomie, czego dowodem było wykopywanie piłki na "oślep" przez obie z drużyn. Pod koniec pierwszej części spotkania zawodniczki z gryfickiego liceum przeprowadziły prawą stroną składną akcję i pięknym strzałem w długi róg bramki popisała się Paulina Pierścionek, zdobywając bramkę. Druga połowa meczu była formalnością - piłkarki z Gryfic nastawiły się na atak z "kontry". Miały jeszcze 3 stuprocentowe sytuacje, które kończyły się na obrońcach drużyny z Płotów lub w rękach bramkarki.
ZSP Gryfice - ZSP Płoty 5:0
Bramki: ZSP: Marzena Duda- 3 bramki, Justyna Ciupka- 2 bramki


W następnym meczu turnieju zagrały piłkarki z ZSP Gryfic i Płotów. Dziewczęta z Płotów były zdeterminowane, aby odnieść sukces w tym meczu, jednak granie "mecz po meczu" nie służyło im. Piłkarki z Płotów były bardzo zmęczone po poprzednim meczu, aby dorównać zespołowi z Gryfic. Rezultat 5:0!
ZSP Gryfice - L.O. Gryfice 0:0


W wielkim finale zagrały dwa niepokonane zespoły w tym turnieju ZSP i L.O. z Gryfic. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było zaangażowanie i determinację obu zespołów. Pierwsze minuty spotkania były rozpoznaniem rywalek. Piłkarki ZSP stworzyły na początku meczu dwie bardzo groźne sytuacje natomiast zawodniczki z L.O. czekały na rywalki na własnej połowie boiska i grały z "kontry". Pod koniec meczu "do głosu" doszły piłkarki z L.O., których remis wcale nie ratował. Napór Liceum wzrastał z minuty na minutę, czego dowodem był rzut karny. Jego wykonawczyni - Ola Kaszczyszyn, nie podołała presji strzelając wprost w bramkarkę ZSP. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Zwycięzca: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach;
II miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach;
III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA