przejdź do treści
UE
dnia 05.05.2017 roku

Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi RP w Waniorowie

Jak czytamy we wstępie dokumentu, Konstytucja 3 Maja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”.

 

Dokładnie 226 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja.

 

 

W tym roku podobnie jak rok temu  w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 28 kwietnia odbył się  apel poświęcony temu bardzo ważnemu wydarzeniu dla Polski , na którym obecni byli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie.                       

 

W udekorowanej sali, w której przeważały barwy biało – czerwone prowadzący powitali dyrekcję, grono pedagogiczne oraz odświętnie ubranych   kolegów i koleżanki przybyłych na  tę uroczystość. Poranek rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Ta żywa lekcja patriotyzmu i historii  uświadomiła młodzieży, że Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt Państwowych nie bez powodu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA