+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Organizacje pozarządowe
Czwartek  21 lutego 2019  Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wybierz:     Otwarte konkursy ofert     /     Organizacje pożytku publicznego     /     Informacje dodatkowe     /     Kontakt

Informacje dodatkowe


Bezpłatny kurs z zakresu partycypacji dla stowarzyszeń i fundacji z województwa zachodniopomorskiego

 

Pracownia Pozarządowa - lider we wspieraniu zachodniopomorskich organizacji pozarządowych - serdecznie zaprasza na wysokiej jakości cykl trzech szkoleń wzmacniających kompetencje działaczy organizacji pozarządowych. Dzięki udziałowi w 3 dwudniowych zjazdach uczestnicy mają szansę na:

 

  • zwiększenie wiedzy i świadomości przydatnych do prowadzenia i rozwoju swoich rganizacji,
  • poznanie innych zachodniopomorskich społeczników – nawiązanie relacji, wymianę doświadczeń,
  • efektywne i ciekawe spędzenie czasu.

 

Wszystkie zjazdy prowadzone są przez doświadczonych specjalistów - trenerów sektora pozarządowego, biznesu, marketingu, zarządzania. Na zakończenie wystawiany jest certyfikat.

 

Są jeszcze wolne miejsca w 2 grupach:

 

  • GRUPA "S" - terminy zjazdów: 1-szy: 19-20 lutego, 2-gi: 12-13 marca, 3-ci: 2-3 kwietnia
  • GRUPA "T" - terminy zjazdów: 1-szy: 6-7 marca, 2-gi: 9-10 kwietnia, 3-ci: 25-26 kwietnia

Osoba zainteresowana udziałem wybiera sobie jedną z grup i uczestniczy we wszystkich trzech zjazdach.

 

Każdy zjazd zaczyna się pierwszego dnia o godz. 12.00 (zajęcia trwają do godz. ok. 19.00); drugiego dnia szkolenie trwa od godz. 9.00 do ok. godz. 15.00.

 

Uczestnicy mają zapewniony bezpłatny udział, zakwaterowanie, wyżywienie. Możliwe jest również sfinansowanie opieki nad osobą zależną w trakcie trwania zajęć. Wszystkie szkolenia odbywają się w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie, Plac Rodła

10).

 

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy lub skorzystać z formularza on-line. Formularze w obydwu wersjach dostępne na stronie: http://akademia.pracowniapozarzadowa.pl/rekrutacja/.

Na stronie tej znajduje się również szczegółowa tematyka zajęć.

 

Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń znajdziecie Państwo pod adresem: http://akademia.pracowniapozarzadowa.pl/ lub bezpośrednio pod numerem telefonu: 609 144 511.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

 


Oferta Aktywne OWES

Zespół OWES przygotował atrakcyjne możliwości rozwoju dla stowarzyszeń, funkcji i innych podmiotów ekonomii społecznej z powiatów: M. Szczecin, M. Świnoujście, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego i polickiego. 

 

Propozycje szkoleń:

 

1) "Od pomysłu do projektu, czyli jak przygotować projekt - krok po kroku"
Jak napisać wniosek o dofinansowanie? Od czego zacząć pisząc projekt? Czym jest problem, rezultat a czym cel przy pisaniu projektów? Jakie są obecnie konkursy? Różne terminy i miejsca. Więcej informacji na stronie 
http://aktywneowes.pl/owes2017/index.php/2019/01/04/od-pomyslu-do-projektu-czyli-jak-przygotowac-projekt-krok-po-kroku/

 

2) „Warsztaty z RODO dla organizacji pozarządowych"

Czym jest RODO? Jak je wdrożyć? Jakie są obowiązki administratora danych? 
Masz przygotowane dokumenty, ale nie wiesz czy są poprawne względem prawa?
Nie masz żadnych dokumentów?
Szczecin: 23-24.02.2019

Więcej informacji: http://aktywneowes.pl/owes2017/index.php/2019/01/04/warsztaty-z-rodo-dla-organizacji-pozarzadowych-2/

 

3) „Psychologia osiągnięć - komunikacja w zespole PES, w aspekcie motywacyjnym i rekrutacyjnym"
Niechorze (wyjazdowe z noclegiem): 16-17.02.2019
http://aktywneowes.pl/owes2017/index.php/2019/01/04/psychologia-osiagniec-komunikacja-w-zespole-w-aspekcie-motywacyjnym-i-rekrutacyjnym/

 

4) „Jak sporządzić sprawozdanie finansowe i merytoryczne PES - krok po kroku"

Zakończył się rok, a nie wiesz jak napisać sprawozdanie? Nie wiesz jak się zabrać za sprawozdanie merytoryczne? Sprawozdanie finansowe przyprawia Cię o zawrót głowy? To są warsztaty dla Ciebie. 
Niechorze (wyjazdowe z noclegiem): 23-24.02.2019

Więcej informacji na stronie http://aktywneowes.pl/

 

 


Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2019.

Zarząd Powiatu Gryfickiego informuje o rozpoczęciu konsultacji do projektu Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2019.

 

Uwagi i propozycje zmian do zapisów Programu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: katarzyna.majewska@gryfice.pl lub na adres pocztowy: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, z dopiskiem „Powiatowe Centrum Marketingu – konsultacje” w terminie do dnia 15.12.2017 roku na formularzu zgłaszania uwag i wniosków. W przypadku przesłania formularza pocztą decyduje data jego wpływu do urzędu.

Do pobrania:

- formularz zgłaszania uwag i wniosków

Uchwała Zarządu Powiatu Gryfickiego Nr 623.218.18Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018.

Zarząd Powiatu Gryfickiego informuje o rozpoczęciu konsultacji do projektu Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018.

 

Uwagi i propozycje zmian do zapisów Programu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: katarzyna.majewska@gryfice.pl lub na adres pocztowy: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, z dopiskiem „Powiatowe Centrum Marketingu – konsultacje” w terminie do dnia 15.12.2017 roku na formularzu zgłaszania uwag i wniosków. W przypadku przesłania formularza pocztą decyduje data jego wpływu do urzędu.

Do pobrania:

- formularz zgłaszania uwag i wniosków

uchwała Nr 479.164.17 Zarządu Powiatu Gryfickiego z dnia 6.12.2017Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017

Zarząd Powiatu Gryfickiego informuje o rozpoczęciu konsultacji do projektu Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017.

 

Uwagi i propozycje zmian do zapisów Programu prosimy zgłaszać na adres poczty elektronicznej: katarzyna.majewska@gryfice.pl lub na adres pocztowy: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, z dopiskiem „Powiatowe Centrum Marketingu, Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej – konsultacje” w terminie do dnia 17.08.2016 roku na formularzu zgłaszania uwag i wniosków. W przypadku przesłania formularza pocztą decyduje data jego wpływu do urzędu.

 

Do pobrania:

- formularz zgłaszania uwag i wniosków

uchwała Nr 242.87.16 Zarządu Powiatu Gryfickiego z dnia 10.08.2016Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2016

Zarząd Powiatu Gryfickiego informuje o rozpoczęciu konsultacji do projektu Programu Współpracy Powiatu Gryfickiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2016.

 

Uwagi i propozycje zmian do zapisów Programu prosimy zgłszać na adres poczty elektronicznej: katarzyna.majewska@gryfice.pl lub adres pocztowy: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, z dopiskiem "Powiatowe Centrum Marketingu i Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej - konsultacje" w terminie do dnia 18.12.2015 roku na Formularzu zgłszania uwag i wniosków

 

W przypadku przesłania Formularza pocztą decycyje data jego wpływu do urzędu.

 

Do pobrania:

- formularz zgłaszania uwag i wniosków

uchwała XII.89.15 Rady Powiatu Gryfickiego- Fundacje zarejestrowane w KRS.
- Kluby sportowe zarejestrowane w powiecie gryfickim.
- Ewidencja uczniowskich klubów sportowych zarejestrowane w powiecie gryfickim
- Stowarzyszenia zwykłe zarejestrowane w powiecie gryfickim
- Stowarzyszenia wpisane do KRS

Chcesz działać skutecznie? Z trudem nadążasz za zmianami w prawie, dotyczącymi stowarzyszeń i fundacji? Gubisz się w przepisach? Sięgnij po broszury z serii 3w*!

Seria "Warto wiedzieć Więcej" (3w*) jest adresowana do organizacji pozarządowych. Broszury opisują podstawowe zagadnienia ważne dla stowarzyszeń i fundacji, dotyczące ich zakładania i prowadzenia (finansów, sprawozdawczości, zarządzania). Ponadto przybliżają podstawowe fakty o trzecim sektorze.

Wydawcą 3w* jest Stowarzyszenie Klon/Jawor (www.klon.org.pl). Seria jest wydawana nieprzerwanie od 2000 r. Przez ten okres zostało opublikowanych ponad 30 tytułów opracowań w łącznym nakładzie ponad 200 tys. egz.

Broszury z serii 3w* są dostępne w serwisie oraz w Informatorium działającym przy Stowarzyszeniu Klon/Jawor (Warszawa, ul. Szpitalna 5/5, tel. (22) 828 91 28, Infolinia 0-801 646 719).

Dotychczas w serii 3w* wydano m.in. następujące tytuły (po kliknięciu na tytuł można przejść do pliku w formacie PDF i wydrukować go na własny użytek):

1. Jak napisać statut fundacji?
2. Jak napisać statut stowarzyszenia?
3. Jak założyć fundację?
4. Jak założyć stowarzyszenie?
5. Jak założyć spółdzielnię socjalną
6. Jak zostać organizacją pożytku publicznego?
7. Kontrola i nadzór organizacji pozarządowych
8. Krajowy Rejestr Sądowy a fundacje i stowarzyszenia
9. Zakończenie działalności organizacji - stowarzyszenia i fundacje
10.Podstawy zarządzania finansami w organizacjach pozarządowych nie prowadzących działalności gospodarczej"
11. Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
12. Zbiórki publiczne
13. Wolontariat, filantropia i 1% - raport z badań 2007
14. Podstawowe fakty o organizacjach pozarządowych - raport z badania 2006

     Jesteś tutaj: Organizacje pozarządowe

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Komisje Stałe

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Ochrona zdrowia

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Filmy promocyjne

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych